Uzmanlık Eğitimlerimizi

Posta Gazetesinin, kurucumuz Nilgün İŞLEK ile röportajı

Posta Gazetesinin, kurucumuz Nilgün İŞLEK ile röportajı

Kurucumuz Nilgün İŞLEK kariyer odaklı eğitimlerden sonra, çocuklarımızın bilgisayar kullanımlarının verimini artırmak için kolları sıvadı ve 4 – 14 yaş arası yepyeni çocuklarımıza yönelik eğitimler hazırladı…”Çocuklarınız artık bilgisayar bağımlılığından kurtuluyor olacak…”

Verilen eğitimler ile ilgili bilgi veren Nilgün İŞLEK, sözlerini şöyle sürdürdü: “Verdiğimiz eğitimler ile çocuklarımızı, aritmetik yönlendirmeler, kod yapısıyla hareket, başlangıç ve sonuca ulaşma gibi bilgisayar tabanlı, hem görsel hem işitsel olarak eğitmeye başlıyoruz. Çocuklarımız için neden-sonuç ilişkisine dayalı bir eğitim ve aynı zamanda farklı algoritmalar ile karşılaştıklarında ki verdikleri kararları işleyerek geleceklerine ışık tutuyoruz. Kodlamada oluşturduğumuz neden-sonuç ilişkisi gibi, problem çözümü de gerçek hayattaki bir çok probleme çözüm bulma konusunda yardımcı olmaktadır.

Kodlama bir tecrübe işi. Ne kadar erken yaşta bilgisayar teknolojisi ile tanışırsa, gelecekteki pratikliğiniz de o kadar artacaktır. Çocuklarımız aldıkları bilgisayar eğitimi ve kodlamaya giriş bilgileri ile gelecekte düşünen ve sorgulayan modern teknoloji dünyasının bir bireyi olacaklar. Bunun için eğitime doğru noktadan doğru yaştan başlamak bu nedenlerle çok önemli. Biz Ri Akademi olarak çocuklarımızı 4 yaşından itibaren eğitmeye başlayarak, gelecek için hazır bir birey haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz.”