Uzmanlık Eğitimlerimizi

3D Modelleme ve Animasyon Uzmanlığı

3D Modelleme ve Animasyon Uzmanlığı

Eğitim Başlangıcı

16 Temmuz 2024

Eğitim Süresi

80 Saat - 7 Hafta

Seanslarımız

Eğitim Modeli

Online & Yüzyüze

Akademimizdeki eğitimlere sınıf ortamında yüzyüze katılabilir veya eğitmenimiz derste iken aynı zaman da online olarak bağlanabilir sınıf ortamıyla aynı sürede eğitimi alabilirsiniz.

Sertifikalar

Eğitim süresince yaptığınız uygulamalar ve bitirme projenizin not ortalamaları alınarak mezuniyet notunuz hesaplanır.
Mezuniyet notuna göre Başarı ya da Üstün Başarı Sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Eğitiminizi katılım koşullarını yerine getirerek tamamladığınızda alabileceğiniz Ri Akademi Katılım Sertifikası 

İlgili Eğitimler

SketchUp ile
Modelleme

SketchUp Eğitimi, 3 boyutlu modellemeler oluşturmak, bu modellemeleri değiştirmek ve paylaşmak için en çok tercih edilen yazılımlardan biri olan Sketchup'ı sizde hemen öğrenin.

Modelleme Eğitimi İçeriği (35 Saat)

SketchUp Eğitimi

35 Saat | 3 Hafta

A.Sketchup Arayüz Tanıtımı

B.Sketchup Komut Anlatımları

1.Orbit pan, Zoom, Zoom window, Zoom extend, Walk, Look Arrow
2.Görünüm Ayarları
3.Face steyle özellikleri
4.Shadow Fog Gölge özellikleri
5. Scene Ekleme
6.Companents ve make grup özellikleri
7. Move, Rotate, Scale, follow me, push pull komutları
8.Line, Rectangle, Circle, Arc, Offset, Text, 3d text komutlarının anlatımı.
9.Tape Measure, Protractor, Section plane, Axes komutlarının anlatımı
10.Dimension Komutunun detaylı anlatımı
11.Layer Oluşturma, Hide, Unhide, Lock, Unlock komutlarının anlatımı
12. Arazi Modelleme komutları ile google earth üzerinden arazi modelleme
13.Autocad Projesini çağırarak proje modellemesi, Modellenen arazi üzerine yerleştirilmesi
14.Komut Kısayollarını Oluşturma

C.Kaplama

1.Vray Default material ve özellikleri
2.Skp Two sided metarial ve özellikleri
3.Toon Material ve özellikleri
4.Angle Blend material ve özellikleri

D.Işıklandırma

1.Omni light ve özellikleri
2.Rectangle light ve özellikleri
3.Spot light ve özellikleri
4.Ies light ve özellikleri
5.Vray sphere ve özellikleri
6.Vray plane ve özellikleri
7.Vray sky ve özellikleri

E.Render ve Render Ayarları

1.Test render ayarları ve detayları
2.Final render Ayarları ve detayları

V-Ray ile
Render

V-Ray Eğitimi, sıfırdan malzeme hazırlama, ışık ve kamera ayarlarının tamamı öğretilerek kendimizin oluşturmuş olduğu sahneler üzerinde uygulanması, vray konusunda uzman olmayı hedefler.

Render Eğitimi İçeriği (15 Saat)

15 Saat | 1 Hafta

V-Ray Eğitimi İçeriği

• V-Ray Malzeme Kütüphanesinin Kullanımı • V-Ray ile Özelleştirilmiş Malzeme Üretimi • V-Ray ile İç / Dış Mekan Işıklandırma Teknikleri • Temel Kamera Teknikleri ve V-Ray Kamera Ayarları • V-Ray ile İç / Dış Mekan Render Teknikleri • V -Ray kursumuzda 3ds max programında modellediğimiz mekanlarda malzeme ve render çalışmalarını yapıyoruz.

Lumion ile
Animasyon

Lumion Eğitimi katılımcıya kısa süre içerisinde üst kalitede görseller ve animasyonlar oluşturabileceği yetileri kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir.

Animasyon Eğitimi İçeriği (30 Saat)

Lumion Eğitimi

30 Saat | 2 Hafta

Lumion Eğitimi İçeriği

• Program Başlangıç Ekranı • Navigasyon Tuşlarının Kullanımı • Atmosfer Ayarları • Peyzaj Ayarları • Kütüphane Objelerinin Kullanımı • Obje Kontrolleri • Dış Veri Alınması • Sahne ve Modelleri Kaydetme • Sahne ve Modelleri Yükleme • Sekmelerin Kullanımı • Malzeme ve Malzeme Düzenlemeleri • Transfer edilen dış verinin güncellenmesi • Işık Objeleri kullanımı • GI ve gölge ayarları • Foto ayarları • Foto Efektleri kullanımı • Film Oluşturma ve Efekt Kullanımı • Panaroma Görsel Oluşturma

3D Modelleme ve Animasyon Uzmanlığı Eğitimi Hakkında:

3D Modelleme ve Animasyon Uzmanlığı Eğitimi amacı;

3D Modelleme ve Animasyon Uzmanlığı Eğitimi amacı; Kurs katılımcılarının, bilgisayar destekli çizimler yapabilmelerini ve bu yolla ortaya çıkan satış ve pazarlaması için gerekli olan dijital görselleri hazırlaya bilmelerini sağlamaktır.
Programa, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, İç Mimarlık, Makine Mühendisliği, Mekatronik, İnşaat Mühendisliği Endüstri Ürünleri Tasarımı gibi farklı branşlardan kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler katılabilir.
Eğitim kapsamında, dünyaca ünlü SketchUp, Vray ve Lumion Programlarının ayrıntılı özellikleri, bu amaca uygun, iş istasyonları ve yüksek performanslı kişisel bilgisayarlardan oluşan bir donanım ortamında gösterilmektedir.
Üniversitelerde ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler; eğitimleri esnasında bu dünyaca kullanılan programlarda öğrenip uzmanlaştıklarında, üniversiteden mezun olduklarında tam donanımlı birer profesyonel olurlar ve rakiplerinden bir adım öne geçerler…
İlgili bölümden mezun olan, mesleğinde profesyonel olmak isteyen bireyler; bu eğitim sayesinde tasarımlarını ve projelerini hayata geçirirken uzman yaklaşımlarıyla bir adım öne geçerler.
İlgili bölümlerden mezun olmayan, meslek değiştirmek isteyen bireyler; bu eğitimi aldıktan sonra eğitimini almış oldukları programların operatörü olarak birçok projede yer alabilecekler. SketchUp operatörü, 3D modelleme Uzmanı,3d Animasyon uzmanı, Lumion Uzmanı, Görselleştirme Uzmanı gibi unvanlar ile sektöründe bir adım öne geçerler…
Eğitimlerimiz; Mimar, iç mimar, Peyzaj Mimarı gibi dalında uzman piyasada güncel işler yapan eğitmenler tarafından verilmektedir.
Kurumumuz ve kalitemiz Autodesk onaylıdır.

Canlı Yayın Eğitimlerimiz

Hala yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde evinde kendini hastalıktan korumak isteyen veya yurt ve şehir dışında olup Akademimiz den eğitim almak isteyen onlarca öğrenci adayımız için; Canlı yayın eğitimlerimiz Akademimiz de gerçekleşen eğitimlerimiz ile eş zamanlı bire bir aynı müfredat ile devam etmektedir.

Canlı Yayınlarımızla mezun olan öğrencilerimiz, diğer mezun öğrencilerimizle eşit şartlara sahip olurlar. Her mezun öğrencinin kariyerine destek verecek referanslar verilir ve mezunlarımız neredeyse %90 a varan oranda akademimizden çıkar çıkmaz işe yerleşirler.

Öğrenme Garantisi

Antalya Ri Akademi olarak istisnasız en önem verdiğimiz kısım Eğitim Garantisidir. İster grup eğitimi olsun, ister birebir eğitim; tüm eğitim dönemi boyunca öğrencilerimiz uygulamalı ve proje bazlı bir eğitim dönemi geçirir. Yapılan etüt çalışmalarıyla da alınan tüm eğitimler pekiştirilir. Bu nedenle geçirilen tüm eğitim dönemi verimli ve başarılıdır. Fakat Ri Akademi olarak öğrencilerimizin yüzde yüz memnuniyetini sağlamak için eğitim garantimiz mevcuttur. %90 devamlılık sağlayan, yapılan sınavlarda başarı oranı 60 ve altında kalan tüm öğrencilerimizin eğitim garantisi devreye girer ve sıfırdan ücretsiz eğitim alma hakkına sahip olur.

Dünya'nın her yerinden Ri Akademi'li olun

Eğitmenimiz, Akademi çatısı altında  derste iken aynı zamanda da canlı yayın ile  online kayıt olan öğrencilerimize bağlanarak eğitime devam edecektir. Böylece dünyanın her yerinden Ri Akademi’ li olabileceksiniz…

Uygulamalı Proje Çalışmaları (Portfolyo Oluşturmak)

Rİ Akademi Eğitim Merkezi olarak, Teknik Çizim ve 3D Uzmanlığı, Web ve Grafik Uzmanlığı, Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı olmak üzere tüm kariyer eğitim programlarımızda proje çalışması yapılmaktadır. Verilen eğitimlerimizin tümü uygulamalı olduğu için mezun olan öğrencilerimizin elinde sektörde rahatlıkla uzmanlıklarını gösterebilecekleri birden fazla proje bulunmaktadır. Bu sayede sadece eğitim ve diploma ile iş başvurusu yapmanın yanı sıra, hazırladığınız portfolyo çalışmaları ile de rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Sektörde aranan deneyim kıstasını kurs bitiminde hazırladığınız portfolyo çalışmaları ile aşabileceksiniz. 

Sertifika Programları

Ri Akademiye ait üç tip sertifikamız bulunmaktadır.

1- Eğitime %90 devamlılık ve proje teslim şartıyla Katılım Sertifikası verilmektedir.
2- Mezuniyet puanı 60 – 80 arası ise Başarı Sertifikası verilmektedir.
3- Mezuniyet puanı 80 ve üzeri ise Üstün Başarı Sertifikası verilmektedir.
Öğrencilerimizin aldığı kariyer eğitiminin yetkinlikleri sertifikasında bulunmaktadır.

Ri Akademinin Uluslararası yetkinlikleriyle Autodesk, Adobe ve Microsoft gibi yazılım devlerinin Uluslararası sertifikalarının da sahibi olabileceksiniz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kurumumuzdan ilgili sınavlarına girerek Apostil sertifikası da alabilirsiniz.

Akademi Olanakları
Bilgisayar, internet ve sakin ortama sahip olmayan öğrencilerimiz akademimizi saat 19:00’a kadar kullanabilmektedir. 3 katlı olan kurumumuzda 5 adet laboratuvarımız sabah,öğlen, akşam ve haftasonu seans seçenekleriyle doğru zamanda eğitim almanıza odaklıdır. Programları ve yapılan uygulamaları konforlu bir şekilde yapabileceğimiz son teknoloji bilgisayar donanımına sahip olup %100 lisanslı programlara sahip laboratuvarlarımız mevcuttur.
Ri Akademi, Autodesk Uluslararası Yetkili eğitim ve sınav merkezidir.
SERTİFİKA ÖRNEKLERİ

Öğrenci Yorumları

Apo Can
Apo Can
31 Ekim 2023
Uzaktan eğitim alan birisi olarak gerçekten inanılmaz bir deneyimdi çok eğlenceli ve heyecanlı'ydı bunun dışında mükemmel bir organizasyon yaptık Hep Birlikte Rafting Yaptık Buggy sürdük - MUTLUYUM Rİ AKADEMİ AİLESİNDEN EĞİTİM ALDIĞIM İÇİN - çok güzel arkadaşlar edindim. (Ayrıca Deniz Hocaya Teşekkürlerimi sunarım samimiyetinden dolayı asla yabancılık çekmedim çok güzel bir abilik yaptı ♥ )
Tarik Er
Tarik Er
6 Ekim 2023
Ri Akademi; eğitmen Sn. Ahmet Yıldırım'dan aldığım eğitimden son derece memnun kaldım, değerli hocamızın anlatım şekli, yaklaşımı ve akıl almaz sorularıma verdiği profesyonel cevap ve yorumları ile, bugün daha güçlüyüm ! Teşekkürler tüm emeği geçenlere..
Doğa Çetin
Doğa Çetin
19 Eylül 2023
Bilgisayarla çok ilgilenen biri değildim. Hiçbir şey bilmeden web ve grafik tasarımı kursuna kasım ayında yazıldım. Şuan yüksek ve orta seviyede kursta gösterilen programları rahatlıkla kullanabiliyorum. Ri Akademi ailesine çok teşekkür ederiyorum.
Hacer cipni
Hacer cipni
13 Eylül 2023
Oğlumu meslek sahibi yaptıgınız için teşekkür ederim.Eğitim kurumlarını dolaşarak çoluğunuzu çocuğunuzu mağdur etmeyin. Ri akademi uzman hocalarla herşeyi öğretiyorlar
İBRAHİM CİPNİ
İBRAHİM CİPNİ
13 Eylül 2023
Lise mezunu oğlum üniversiteye gitmeden ri akademi sayesinde grafik tasarım yapmak üzere bir reklam şirketinde işe başladı. Şuanda asgari ücretten fazla maaş alıyor. Sadece program eğitimi odaklı kurs aramanın yanlış olduğunu bana anlatabildiğiniz ve oğlumun buradan eğitim almasını sağladığınız için teşekkür ederim. Mesleki eğitimlerle iş sahibi olmak istiyorsanız karşılaştırma yaparken çok dikkat edin derim.
Tuana Biçen
Tuana Biçen
13 Eylül 2023
Kursun bana sağladığı yararlar için size ve emeği geçen herkese minnettarım.
Bartın Koçak
Bartın Koçak
13 Eylül 2023
Kurs sayesinde grafik tasarımın temel kavramlarını, ilkelerini ve uygulamalarını öğrendim. Adobe Photoshop, Illustrator ve InDesign gibi profesyonel programları kullanmayı öğrendim. Ayrıca logo, afiş, broşür, kartvizit gibi çeşitli tasarımlar yapmayı öğrendim. Kurs öğretmenimizin verdiği eğitimden çok memnun kaldım. Kurs arkadaşlarım ile de iyi ilişkiler kurarak yaratıcı bir ortamda öğrenme fırsatı buldum.
Cem Aktak
Cem Aktak
13 Eylül 2023
21/07/23-31/08/23 tarihleri arasında kursumuzun bünyesinde olan grafik tasarım kursuna katıldım ve kursu başarıyla tamamladım. Kurs süresince gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim.
Tokkuş
Tokkuş
13 Eylül 2023
Kendini geliştirmek isteyenlerin adresi.

ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI

Ri Akademi Fırsatlar
%50 İndirim Kampanyası

Seçili eğitimlerimizde Yüzde 50 İndirim fırsatını kaçırmayın. Siz de Ri Akademi'li olun, sektörde öne geçin!

Kampanya Bitişi: 31 Ekim 2023