Yaz Kampı Eğitimlerimiz Hakkında

Video Kurgulama Eğitimi

Video Kurgulama Eğitimi

Eğitim Başlangıcı

4 Temmuz 2022

Eğitim Süresi

100 Saat - 8 Hafta

Seanslarımız

Eğitim Modeli

Online & Yüzyüze

Akademimizdeki eğitimlere sınıf ortamında yüzyüze katılabilir veya eğitmenimiz derste iken aynı zaman da online olarak bağlanabilir sınıf ortamıyla aynı sürede eğitimi alabilirsiniz.

Sertifikalar

Adobe Yetkili Eğitim ve Sınav Merkezi olan Ri Akademi’de Adobe Uluslararası Sınavlarına girerek, Uluslararası Adobe Sertifikası alabilirsiniz.

Eğitim süresince yaptığınız uygulamalar ve bitirme projenizin not ortalamaları alınarak mezuniyet notunuz hesaplanır.
Mezuniyet notuna göre Başarı ya da Üstün Başarı Sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Eğitiminizi katılım koşullarını yerine getirerek tamamladığınızda alabileceğiniz Ri Akademi Katılım Sertifikası 

Share on whatsapp
Eğitimi whatsapp ile paylaş
İlgili Eğitimler
video kurgulama eğitimi

Adobe Premiere Pro

50 Saat

Video Kurgulama Eğitimi içerisindeki Premiere Pro eğitimimizde, programın hangi sektörlerde kullanıldığı, diğer kurgu programlarından avantajları, yeni proje oluşturulması ve genel video formatları (boyut),  senkronlu montaj, geçişler ve efektler gibi video kurgu yazılımının temel kavramları öğretilmektedir. Ayrıca ileri seviyede timeline kullanımı, yeşil perde, Kj hazırlama, stabilizasyon ve 3d efektler ile render ayarları da eğitim içeriğimizde bulunmaktadır. 

Adobe After Effects

25 Saat

After Effects eğitimimizde, giriş seviyesinden ileri  seviyeye doğru giden bir eğitim sürecimiz vardır. Bu eğitimle birlikte VFX dünyasında aranan ve çok fazla iş imkanı bulunan bir sektöre adım atmış olacaksınız. Eğitimimizde yeni proje oluşturma, timeline ve bin penceresi kullanımları, efekt paneli, chroma key ve keyframe kullanımı,  hazır projelerle çalışmak, kamera ve ışık ayarları, render ve Adobe Media Encoder bağlantısı gibi konular işlenmektedir.

Edius Pro

15 Saat

Edius Pro, Tv sektörünün içinde çokca talep gören, kolay kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzü ile ön plana çıkan etkileyici ve dinamik bir video kurgu yazılımıdır. Basit Cut montajlardan ileri seviye Post Prodüksiyonlara kadar pek çok ölçekte işte kullanılabilmektedir. Sektör içinde bir adım önde olabilmek ve çeşitliliği arttırmak için Ri Akademi olarak kesinlikle öğrenilmesi gerektiğini düşündüğümüz Edius Pro yazılımı, sizlere yepyeni ufuklar açmaya başlayacaktır. Program eğitiminde Yeni ve hazır projelerle çalışmak, Timeline, bin, scope, audio, capture ayarları ile çok kameralı ve senkronlu montaj yapma teknikleri eğitimleri verilmektedir. 

Davinci Resolve

5 Saat

Sektör öncülerinden olan Black Magic tarafından üretilen ve başlangıçta sadece ileri seviye color correction yapan, zaman içinde komple bir kurgu yazılımına dönüşen Davinci Resolve eğitimi de Ri Akademi'de. Kolay kullanımı ve geniş renk düzenlemesi ayarları sayesinde sektör standartı haline gelen Davinci Resolve eğitimlerimizde, giriş seviyesinden ileri seviyeye doğru giden bir eğitim süreci geçirilmektedir.

Adobe Media Encoder

5 Saat

Adobe firması tarafından hazırlanan ve slogan olarak En sağlam video işleme yazılımı olduğu söylenen Adobe Media Encoder ile saniyeler içerisinde istediğiniz görüntü formatına istediğiniz bitrate veya mb değerinde sahip olabileceksiniz. Video Kurgulama Eğitimi  Akademimizde verdiğimiz diğer video montaj programlarına entegre olarak çalışabilen Adobe Media Encoder ile harika renderlar alabilecek ve düşük boyutlu yüksek çözünürlük videoların esnekliğini yaşayabileceksiniz.

Video Kurgulama Eğitimi Hakkında:

Video Kurgulama Eğitimi amacı; Kurs katılımcılarının, basit bir şekilde video editleyerek, kendi profesyonel videolarına sahip olabilmeleridir.

Bu eğitim programı ile kendi videolarınızı editlemeyi öğrenebileceksiniz.

Video Düzenlemeyi  öğrenmek için ihtiyacınız olan tüm video dersleri akademimizde bulabilirsiniz. Basit video çekimlerinden, yaratıcı efektlere, motion graphic videolara ve daha fazlası bu eğitim ile sizi bekliyor. İster iş hayatınızda (video klip/profesyonel film kurgu vb.) isterseniz de sosyal medya da (youtube / tiktok / instagram vb.)

Dersler;
Temel seviyeden İleri seviyeye doğru ilerlenir.
Temel bilgisayar bilgisi olan birisinin en kolay anlayabileceği şekilde öğretilir
Yardımcı ve yan programların da kullanımı anlatılır
Sadece video kurgu değil, bunu yapabilmemiz için gereken çekim teknikleri de öğretilir.
Dersler ödevler ile de desteklenmektedir.

Canlı Yayın Eğitimlerimiz

Hala yaşamış olduğumuz pandemi sürecinde evinde kendini hastalıktan korumak isteyen veya yurt ve şehir dışında olup Akademimiz den eğitim almak isteyen onlarca öğrenci adayımız için; Canlı yayın eğitimlerimiz Akademimiz de gerçekleşen eğitimlerimiz ile eş zamanlı bire bir aynı müfredat ile devam etmektedir.

Canlı Yayınlarımızla mezun olan öğrencilerimiz, diğer mezun öğrencilerimizle eşit şartlara sahip olurlar. Her mezun öğrencinin kariyerine destek verecek referanslar verilir ve mezunlarımız neredeyse %90 a varan oranda akademimizden çıkar çıkmaz işe yerleşirler.

Öğrenme Garantisi

Antalya Ri Akademi olarak istisnasız en önem verdiğimiz kısım Eğitim Garantisidir. İster grup eğitimi olsun, ister birebir eğitim; tüm eğitim dönemi boyunca öğrencilerimiz uygulamalı ve proje bazlı bir eğitim dönemi geçirir. Yapılan etüt çalışmalarıyla da alınan tüm eğitimler pekiştirilir. Bu nedenle geçirilen tüm eğitim dönemi verimli ve başarılıdır. Fakat Ri Akademi olarak öğrencilerimizin yüzde yüz memnuniyetini sağlamak için eğitim garantimiz mevcuttur. %90 devamlılık sağlayan, yapılan sınavlarda başarı oranı 60 ve altında kalan tüm öğrencilerimizin eğitim garantisi devreye girer ve sıfırdan ücretsiz eğitim alma hakkına sahip olur.

Dünya'nın her yerinden Ri Akademi'li olun

Eğitmenimiz, Akademi çatısı altında  derste iken aynı zamanda da canlı yayın ile  online kayıt olan öğrencilerimize bağlanarak eğitime devam edecektir. Böylece dünyanın her yerinden Ri Akademi’ li olabileceksiniz…

Uygulamalı Proje Çalışmaları (Portfolyo Oluşturmak)

Rİ Akademi Eğitim Merkezi olarak, Teknik Çizim ve 3D Uzmanlığı, Web ve Grafik Uzmanlığı, Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı olmak üzere tüm kariyer eğitim programlarımızda proje çalışması yapılmaktadır. Verilen eğitimlerimizin tümü uygulamalı olduğu için mezun olan öğrencilerimizin elinde sektörde rahatlıkla uzmanlıklarını gösterebilecekleri birden fazla proje bulunmaktadır. Bu sayede sadece eğitim ve diploma ile iş başvurusu yapmanın yanı sıra, hazırladığınız portfolyo çalışmaları ile de rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Sektörde aranan deneyim kıstasını kurs bitiminde hazırladığınız portfolyo çalışmaları ile aşabileceksiniz. 

Sertifika Programları

Ri Akademiye ait üç tip sertifikamız bulunmaktadır.

1- Eğitime %90 devamlılık ve proje teslim şartıyla Katılım Sertifikası verilmektedir.
2- Mezuniyet puanı 60 – 80 arası ise Başarı Sertifikası verilmektedir.
3- Mezuniyet puanı 80 ve üzeri ise Üstün Başarı Sertifikası verilmektedir.
Öğrencilerimizin aldığı kariyer eğitiminin yetkinlikleri sertifikasında bulunmaktadır.

Ri Akademinin Uluslararası yetkinlikleriyle Autodesk, Adobe ve Microsoft gibi yazılım devlerinin Uluslararası sertifikalarının da sahibi olabileceksiniz.

Akademi Olanakları
Bilgisayar, internet ve sakin ortama sahip olmayan öğrencilerimiz akademimizi saat 19:00’a kadar kullanabilmektedir. 3 katlı olan kurumumuzda 5 adet laboratuvarımız sabah,öğlen, akşam ve haftasonu seans seçenekleriyle doğru zamanda eğitim almanıza odaklıdır. Programları ve yapılan uygulamaları konforlu bir şekilde yapabileceğimiz son teknoloji bilgisayar donanımına sahip olup %100 lisanslı programlara sahip laboratuvarlarımız mevcuttur.
Ri Akademi, Adobe'un Yetkili eğitim ve sınav merkezidir.
SERTİFİKA ÖRNEKLERİ

ÖĞRENCİ YORUMLARI

O. KAYACAN
O. KAYACAN
İç Mimar
Read More
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olmama bir sene kala kendimi piyasaya hazırlamak, üç ve iki boyutlu proje çizmek ... Devamını Oku
S. ŞENER
S. ŞENER
Öğrenci
Read More
Yaz içerisinde Rİ AKADEMİ de Autocad, 3ds Max ve Photoshop eğitimleri aldım. Eğitim şekli kolay anlaşılır ve öğretici. Nilgün İŞLEK hocamın verdiği eğitim okulumda bana çok...Devamını Oku
Y. AYDOĞDU
Y. AYDOĞDU
Tasarımcı
Read More
Ri Akademi 'den aldığım eğitim iş hayatımı, iş kariyerimi başka bi alanda devam ettirmeme neden oldu. Okul hayatım ile şu anki iş hayatım birbirinden farklı ,hatta ortak... Devamını Oku
T. EFE
T. EFE
Mimar
Read More
3ds max+Vray kursuna kayıt oldum dersi veren hoca Ümit hoca çok bilgili bir eğitmen ve dersi iyi anlatıyor tavsiye ederim. Antalya’ nın en iyi akademisi...Devamını Oku
Ş. DAĞDEVİREN
Ş. DAĞDEVİREN
İnşaat Teknikeri
Read More
Ri Akademi'de Nilgün İŞLEK hocamdan almış olduğum 3ds Max eğitimi sayesinde mesleğim olan inşaat teknikerliğin de bir adım daha ilerlemiş oldum...Devamını Oku
S. ACAR
S. ACAR
İç Mimar
Read More
Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. Nilgün İŞLEK hocamdan almış olduğum eğitim kariyer başlangıcındaki en sağlam adımlardan bir tanesi... Devamını Oku
N. ÇELİK
N. ÇELİK
Seramik Mühendisi
Read More
Benim için çok kıymetli saygıdeğer hocam, eğitmenim Nilgün İŞLEK sayesinde kendime meslek oluşturdum ve şu ana dek birçok projeye imza attım ve devam ediyorum... Devamını Oku
H. D. DALOĞLU
H. D. DALOĞLU
Tasarımcı
Read More
Küçük yaşlardan itibaren tasarım ve teknik çizime ilgim vardı. Ama ne yazık ki eğitim sisteminin sadece sınavlara dayatılması ve genç insanların, yeteneğinin dışında... Devamını Oku
C. AKAN
C. AKAN
3D Artist
Read More
Ben lise mezunuyum meslek sahibi olmak için görüştüm max eğitimi aldım muazzam bi online eğitim sistemleri var şu anda paramı modelleme yaparak burdan kazanıyorum...Devamını Oku
Previous
Next
Ri Akademi Fırsatlar
%50 İndirim Kampanyası

Seçili eğitimlerimizde Yüzde 50 İndirim fırsatını kaçırmayın. Siz de Ri Akademi'li olun, sektörde öne geçin!

Kampanya Bitişi: 30 Haziran 2022