Uzmanlık Eğitimlerimizi

Mimar ve İç Mimarlara Özel Eğitim

Mimarların Bilmesi Gereken Programlar

Mimarlık veya İç Mimarlık fakültelerinde bu bilgisayar yazılımları her ne kadar, kurumda belli esaslar üzerine veriliyor olsa da kurumdaki hedef Mimar ve İç Mimar yetiştirmek olduğundan bu yazılımları öğrenmek için ders saatleri çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Mimarlık ve İç Mimarlık mesleği sürekli gelişime açık olan bir meslek dalıdır ve bu mesleği yapmanın bazı gereklilikleri vardır. Bu gerekliliklerin başında çizim yeteneği gelmektedir. Bir mimarın teknik çizim konusunda bilgisi olması ve teknik çizimi gerçekleştirebileceği programlara hâkim olması gerekir. Aynı zamanda mimarlık projelerini tamamlayabileceği yardımcı programlara da hâkim olması şarttır çünkü mimari çizimler ve projeler artık dijital ortamda yapılmaktadır.

Programları ne kadar profesyonel kullanırsak işimizi o kadar hızlı ve aktif yapabilir, en önemlisi müşterilerimizin tercih sebebi olacağımızı unutmamalıyız.

Kariyerinize yön verme konusunda Ri Akademi, işte tüm bu detayları kapsayan Mimarların Bilmesi Gereken Programlar Eğitimleriyle sizlere ışık tutuyor. 

Eğitim Programımız dahilinde sizlere sektör içinde ihtiyacınız olan programların eğitimlerini vermemizin yanında aynı zamanda sizleri sertifika sahibi de yapıyoruz. 300 Saat süren eğitimimizin içerisinde alacağınız program eğitimleri şunlardır:

Bu eğitim programının tamamına kayıt olarak ekonomik olmasını sağlayabilir, dilerseniz 4 programa kayıt olup diğer eğitimlerden %50 indirimli olarak da faydalı olabilirsiniz.

Teknik Çizim

Eğitim Süresi: 50 Saat

Autodesk firmasına ait olan AutoCAD programı 2d ve 3d teknik çizim yapmaya imkân tanıyan bilgisayar programıdır. Mimarların ve iç mimarların çizim yapmadan mesleklerini icra edebilmeleri mümkün değildir ve bu çizimler için kullanılabilecek en temel ve gerekli program AutoCAD programıdır. Tasarım ve projelerinizi hayata geçirmek için sektörün en temel programı olarak bilinir. Bilgisayar ortamında ince detaylar hesaplanarak hatasız bir teknik çizim yapabilmek için bu programa ihtiyaç duyulur. Bu programı profesyonel ve hızlı kullanmak demek piyasada çabuk iş bulmak ve iş yönetiminizi konforlu bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

mimarlarin bilmesi gereken programlar

3d Modelleme

Eğitim Süresi: 60 Saat

Autodesk firmasına ait olan 3D Studio Max programı üç boyutlu tasarımların hazırlanmasında gereklidir. Tasarımlarımızı 3d halini hazırlamamız hem proje hem de yapım aşamasın da bize sektörde büyük bir fayda sağlayacaktır. Özellikle satış kanallarında büyük etkisi olduğu söylenebilir. Üç boyutlu modellerin hazırlanmasının yanı sıra hareketli animasyonlar hazırlamaya imkân tanıyan bu program profesyonel anlamda bir mimarlık projesinin oluşturulması için olmazsa olmaz niteliğindedir.

Sektöründe bazı kullanıcılar Skecth Up 3d modelleme yazılımını da kullanabilmektedirler.  Üstelik 3ds max programından daha kolay olduğunu düşünenler azımsanmayacak kadar çoktur. Ancak parametre bakımından zengin olan 3ds MAX yazılımı Skecth Up yazılımının yapamadıklarını ve daha fazlasını bize rahat sunması açısından profesyonellerin tercihi olmaktadır. Sektörde genel olarak iki yazılımı da bilerek kullanmaktadırlar.

Dünyada en yaygın kullanılan 3d program unvanına sahip olan 3D Studio Max kullanılarak animasyon ve efekt ekleyebilir, farklı eklenti ve programlar sayesinde de fotogerçekçi görüntülere kavuşarak tasarımınıza hayat verebilirsiniz.

Yaptığınız modellemeleri uyumlu olarak aşağıdaki programlar ile de düzenleyebilirsiniz.

 Vray – Lumion  – Corona –  Adobe Photoshop –   Adobe Illustrator – Adobe lightroom-   Adobe Premiere şeklinde sıralayabiliriz.

ile yapı Tasarımı

Eğitim Süresi: 50 Saat

Sadece Mimar ve Mimarlık öğrencilerinin global ortamda kesinlikle bilmeleri gereken programların arasında ilk sırada gelir. Tasarımlarınızı daha mükemmel tasarlamak, iyi görselleştirmek ve paylaşmak için 3B ortografik veya perspektif görünümleri oluşturabilirler. Yapının iş analizini de doğru yapabilmek için gereklidir. Yapıyı tasarlarken program otomatik kesit, görünüş ve 3d modelini aynı anda otomatik çalıştıran mükemmel bir yapıya sahiptir.

Eğitimi ile render

Eğitim Süresi: 25 Saat

V-Ray Programı hemen hemen en yaygın kullanılan 3d programlar için özel olarak üretilmektedir. Yine en yaygın kullanılan türü de 3ds MAX for Vray’ dir.

3ds MAX for Vray  bir render motorudur ve an itibari ile bu yazılım kadar fotogerçekçi görüntülere ulaşabilen yazılım neredeyse yoktur denilebilir.

Skecth Up Programına özel de v-ray render motoru mevcuttur.

3ds MAX for Vray programı, kullandığımız modelleme programının içine yerleştirilmiş zengin malzeme arşivi, ışık ve kamera seçenekleri ile 3d görsellerimizi foto gerçekçiliğe olabildiğince yakın hale getirmekte bonkördür. Bu sebeple de vray ve 3ds max uyumundan dolayı dünyada en fazla kullanılan 3d program unvanına sahip olmuştur.

mimarların bilmesi gereken programlar

Render ve Animasyon

Eğitim Süresi: 25 Saat

Lumion Eğitimi katılımcıya kısa süre içerisinde üst kalitede görseller ve animasyonlar oluşturabileceği yetileri kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir.

Lumion’da, bina tasarımlarını görselleştirmek isteyenler için gerekli tüm araçlar bulunmaktadır. Etkileyici, yüksek kalitede videoları hızlıca oluşturur ve öğrenilmesi son derece kolaydır. Lumion 90’ın üzerinde ülkede mimarlar, tasarımcılar, mühendisler, BIM modelleyicileri ve üniversiteler tarafından kullanılmaktadır.

Kısa süre içerisinde üst kalitede görseller ve animasyonlar oluşturabileceği yetileri kazandırmayı hedefleyen bir eğitimdir. Lumion Eğitimi sayesinde müşterilerinize veya sunum yapacağınız kişilere saniyeler için 3d modellerinizin animasyonunu ve sunumlarını kaliteli bir şekilde yapıyor olacaksınız.

mimarlarin bilmesi gereken programlar

Fotogerçekçi Renderlar

Eğitim Süresi: 15 Saat

Dünyanın en gelişmiş görüntü düzenleme uygulaması, fotoğrafları hayal edebileceğiniz her şekilde güçlendirmenizi, rötuşlamanızı ve değiştirmenizi sağlar.

Bu programda tamamen mimari odaklı bir Photoshop eğitimi verilmektedir. Program komutsal olarak tamamen öğretilse de kullanım amacı sahnelerimizi düzenleme, ışık, gölge, insan, araba gibi düzenlemeleri yapmak ve malzeme hazırlamak için gibi kullanılmaktadır. Renderlarımızı post production ederek render süresinden tasarruf ederek sunum sürelerinizden tasarruf yapmanızı da sağlayacak.

Mimarların bilmesi gereken programlar eğitiminin sonunda Photoshop Programı ile yaratıcı mimari görsellere Fotogerçekçi renderlar alabileceksiniz.

mimarların bilmesi gereken programlar

Müşteri İletişimi

Eğitim Süresi: 20 Saat

Sunum Teknikleri Eğitimimiz ile kariyeriniz için önemli bir adım atma fırsatını Ri Akademi ile yakalayabilirsiniz. Mimarların bilmesi gereken programlar eğitiminin içeriğinde bulunan Sunum Teknikleri eğitimimizde görsel ve işitsel açıdan en etkili sunumları yapmanın teknikleri öğretilmektedir.

Gerek iş hayatımız da olsun gerek eğitim hayatımız da olsun fikirlerimizi, tasarımlarımızı, en önemlisi işimizi en etkili şekilde anlatabilmemizin yollarında biri sunum yapmaktır. Bir   çok ajans ve markalar yaptıkları işleri anlatmak için sunuma başvurmaktadırlar. Bizlerde Sunum Teknikleri Eğitimi ile sizlerin bu konudaki yetkinliklerinizi kazanmanızı sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu eğitimle: tasarım nedir, tasarımın temel unsurları, Adobe photoshop , illüstratör ara yüz kullanımları , portfolyo ve sunum hazırlıkları , sunum teknikleri, malzeme bilgileri, ikonlar eklenti ve detaylar , esinlenme , kopyalama  ve tasarımları geliştirecek faydalı siteler ve örnekler…

Bu eğitim sonrasında proje ve fikirlerinizi profesyonelce anlatma iletme yeteneğini kazanacağız. Mesleğimizle ilgili işler de temel tasarım unsurlarını kullanarak estetik ve işlevsel tasarımlar oluşturmaya yakın olacağız yapmış olduğumuz   projeler, ürünler ve malzemelerin ifadesinde   anlaşılır   akıcı bir sunum tekniği   kullanmış olacağız.

mimarların bilmesi gereken programlar

ile İş Yönetimi

Eğitim Süresi: 25 Saat

MS Office programları, işini bilgisayar ortamında yapan herkesin bilmesi gereken en temel programlardır. MS Office programları sayesinde mimarların ve iç mimarların yürütecekleri projelerin hazırlanma ve tamamlanma süreçleri oldukça kolaylaşır. MS Office programları yazı yazma, hesaplama yapma, belge oluşturma gibi basit temel iş gereksinimlerini oldukça kolay bir boyuta taşımaktadır. Bu programlarla; iş akışını, maliyet hesaplarınızı, metraj bilgileri gibi girişleri rahatlıkla yapabilir kendi muhasebenizi de rahatlıkla tutabilirsiniz.

mimarların bilmesi gereken programlar

Sahne Düzenleme

Eğitim Süresi: 15 Saat

Kullanımı kolay araçlar, fotoğrafları aydınlatmanıza, renkleri artırmanıza ve dikkat dağıtıcı unsurları maskelemenize olanak tanır, bunlar sayesinde vizyonunuzu hayata geçirebilirsiniz.

Lightroom’un en faydalı özelliği tartışmasız ışık ayarlarıdır. Çünkü sunduğu seçenekleri sayesinde ışığı tüm ince ayrıntıları ile düzenleyebilirsiniz.

Bu sayede render alınmış 3d sahnelerimizi düzenleyebiliriz.

Aynı zamanda, bahsedildiği gibi görselde herhangi bir kalite kaybı olmadan düzenleme yapmak mümkündür. Fakat belli formatlarda çekilen fotoğraflar için bunu söylemek daha doğru olur. Doğrudan o ana gidip fotoğrafı yeniden çekiyormuş gibi düzenleyebilirsiniz. Örneğin arazi fotoğraflarınızı, 3d Rendalarda mükemmel bir şeklide uyum sağlamanıza imkan sağlar.

mimarların bilmesi gereken programlar

Video Oluşturma

Eğitim Süresi: 15 Saat

Sektörün Öncülerinden olan Adobe Premiere Pro eğitimi ile sizde kısa sürede Video Montajlar hazırlayabilecek ve yayınlayabileceksiniz.

Lumıon veya farklı bir 3d program da aldığınız 3d animasyon görüntüleri ve videolarınızı düzenlemek için planlanmış bir eğitimdir. Programın hangi sektörlerde kullanıldığı, diğer kurgu programlarından avantajları, yeni proje oluşturulması ve genel video formatları (boyut), senkronlu montaj, geçişler ve efektler gibi video kurgu yazılımının temel kavramları öğretilmektedir. Ayrıca ileri seviyede timeline kullanımı, yeşil perde, KJ hazırlama, stabilizasyon ve 3d efektler ile render ayarlarıyla videolarımız hayat bulur.

mimarların bilmesi gereken programlar
Ri Akademi Fırsatlar
%50 İndirim Kampanyası

Seçili eğitimlerimizde Yüzde 50 İndirim fırsatını kaçırmayın. Siz de Ri Akademi'li olun, sektörde öne geçin!

Kampanya Bitişi: 30 Nisan 2024